"Eğitimin Ötesinde Yaşamın İçinde"
Takip Edin
Türkçe English

2.DÖNEM 1.TÜRKÇE VE 1. MATEMATİK ÜLKE GENELİ ORTAK SINAVI

2.DÖNEM 1.TÜRKÇE VE 1. MATEMATİK ÜLKE GENELİ ORTAK SINAVI

ÖZEL TOROS ORTAOKULU

2.DÖNEM 1.TÜRKÇE VE 1. MATEMATİK

ÜLKE GENELİ ORTAK SINAVI VELİ BİLGİLENDİRME

SINAV TARİHİ:

26 MART 2024 SALI (TÜRKÇE YAZILI SINAVI)

27 MART 2024 ÇARŞAMBA(MATEMATİK YAZILI SINAVI)

SINAV SAATİ:

TÜRKÇE SINAV SAATİ: 09.40-10.20

MATEMATİK SINAV SAATİ: 09.40-10.20

1-Türkçe sınavında 14 soru çoktan seçmeli, 2 soru açık uçlu olacaktır. Matematik sınavında 10 açık uçlu soru olacaktır. Sınav süresi 40 dakika olarak yapılacaktır. Türkçe dersi ortak yazılı sınavında 15 soru 6 puan, 1 soru 10 puan olacaktır. Matematik dersi ortak yazılı sınavında her soru 10 puan olacaktır.

2-6.Sınıf Türkçe dersi yazılı sınav değerlendirilmesi ülke genelinde ortak yapılacaktır. 6.Sınıf Matematik dersi yazılı sınav değerlendirmesi okullarda ilgili dersin öğretmeni tarafından yapılacaktır.

3-Ortak yazılı sınavlara geçerli mazeretleri nedeni ile katılamayan öğrenciler mazeret sınavına alınacaktır. Hem ortak hem de mazeret sınavına katılmayan öğrenciler sınavda başarısız sayılacaktır.

4-Geçerli mazereti bulunan öğrencilerin sınava katılmama gerekçesi ortak yazılı sınav uygulama tarihinden itibaren en geç 5 (beş) iş günü içerisinde öğrenci velisi tarafından okul müdürlüğüne yazılı olarak bildirilecektir.

5-Mazeret sınavı, ortak yazılı sınavı uygulama tarihinden itibaren en geç 10 (on) gün içerisinde yapılacaktır. Belirlenen tarih sizlere bildirilecektir.

ORTAK YAZILI SINAVLARA İTİRAZ

a. Öğrenci velisi, ortak yazılı sınavlarının uygulanmasına yönelik itirazlar için öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne 5 (beş) iş günü içinde dilekçe ile başvuruda bulunacaktır. Ortak yazılı sınavların uygulanmasına yönelik yapılan itirazlara il/ilçe millî eğitim müdürlükleri cevap verecektir.

b. Öğrenci velisi, sınav sorularına, cevap anahtarlarına veya sınav sonuçlarına yönelik itirazlar için öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne 5 (beş) iş günü içinde dilekçe ile başvuruda bulunacaktır. Ortak yazılı sınav soru, cevap anahtarları ve sınav sonuçlarına yönelik itirazlara il ölçme değerlendirme merkezi müdürlüklerince cevaplanacaktır.

c. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile öğrenci bilgilerinin bulunmadığı dilekçeler dikkate alınmayacaktır.

ç. Faksla ve e-posta yoluyla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

d. Sınavı geçersiz sayılan ya da mazeretsiz sınava katılmayan adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmayacaktır.

 

Sosyal Medya