"Eğitimin Ötesinde Yaşamın İçinde"
Takip Edin
Türkçe English
Okulumuz Hakkında

 

MERSİN EĞİTİM VAKFI ÖZEL TOROS ANADOLU LİSESİ, 15 AĞUSTOS 1964 tarihinde ''Toros Koleji'' adı ile kurulmuş olup, 9 Mayıs 1979 tarihinde Mersin Eğitim Vakfı'nın kurulmasıyla, bir vakıf okulu olarak eğitim öğretime devam etmiştir.

   1984 yılında yabancı dille öğretime geçilmiş, 1986 yılında ilkokul bölümü, 1987 yılında Anaokulu, 1990 yılında Fen Lisesi bölümleri açılmıştır.

   2002 yılında Özel Tarsus Toros Anadolu Lisesi, İlköğretim okulu ve Anaokulu eğitim öğretime başlamıştır. Mersin Eğitim Vakfı tarafından kurulan Toros Üniversitesi 27 Eylül 2010 tarihinde uluslararası düzeyde tanınmış bir Dünya üniversitesi olma hedefiyle kapılarını açmıştır.

   MEV Özel Toros Anadolu Lisesi olarak 1964'ten bu yana ''iyi bir eğitim her öğrencinin hakkı, her anne babanın da görevidir'' ilkesi ile 52 yıldır eğitimi çağdaş düzeye çıkaran okulumuzun birinci önceliği; yeteneklerinin farkında olan, kişisel yeterlilik duygusu ve özgüveni gelişmiş, akademik başarısı yüksek, demokratik düşünce, çevre duyarlılığı ve manevi değerlere bağlılığı güçlü bireyler yetiştirip, onları hayata hazırlamak olmuştur. Öğrencilerimizin tercihleri doğrultusunda Dil, Türkçe-Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında mezun veren okulumuzda Sıla Arıcı ÖSYS Dil alanında Türkiye 9. su olmuştur.

   Okulumuzun mezun öğrencileri, Toros Üniversitesi'nde %50 indirimli eğitim hakkına sahiptir.

Sosyal Medya