"Eğitimin Ötesinde Yaşamın İçinde"
Takip Edin
Türkçe English
Eğitim Öğretim

Toros ekibi olarak; çocuklarımızın bilişsel, dil, motor, sosyal ve duygusal gelişimleri ile özbakım becerilerini destekleyerek var olan potansiyellerini ortaya çıkarmalarını ve en üst düzeyde geliştirmelerini amaçlamaktayız. Çocuklarımızın kişilik gelişimlerini okul öncesi eğitimin temel hedefleri doğrultusunda güçlendirmekteyiz. Çocuklarla keyifli zaman geçirirken etkili öğrenmeler gerçekleştirmekte ve başarılarını teşvik etmekteyiz.

Telafisi mümkün olmayan bir dönem özelliği sebebiyle sistemli eğitim sürecimizde, çocuklarımıza kendini gerçekleştirmesi için gerekli ortam ve koşulları sağlarken gereksinmeleri doğrultusunda uygun yöntem ve tekniklerle etkinliklerimizi gerçekleştirmekteyiz.

Biliyoruz ki; Çocuklarımızın okulumuzda kazandıkları bilgi, beceri, alışkanlık ve değerler onlara yaşam boyu rehberlik yapacaktır. Toros anaokulu ve kreş ekibinin her üyesi özverili, çalışkan, yaratıcı ”farklı” kelimesini her alanda içselleştirmiş ve branşında uzman kişilerden oluşmaktadır. Okulumuzda eğitim-öğretim 08.00-17.00 saatleri arasındadır. Nöbet sınıfı uygulamamız:07.30-18.00. Okulumuza 12-71 aylık çocukların kayıtları yapılmaktadır.

Sınıflarımız 6 öğrenme merkezinden oluşmaktadır.(SANAT, BLOK, DRAMATİK OYUN, FEN, MÜZİK VE KİTAP MERKEZİ) öğrenme merkezleri sayesinde çocukların farklı deneyimleri etkin şekilde yaşamalarına, doğal ilişkiler kurmalarına, karar ve sorumluluk almalarına fırsat tanımış olur. Ayrıca çocukların ilgi ve yetenekleri merkezlere katılımları doğrultusunda belirlenip desteklenmektedir.

Güne başlama zamanından günü değerlendirme zamanına kadar; matematik etkinliği, sanat etkinliği, Türkçe etkinliği, oyun etkinliği, fen etkinliği, drama etkinliği, hareket etkinliği, alan gezileri okuma yazamaya hazırlık çalışmaları yapılmaktadır. Tüm etkinliklerimiz çocukların bilişsel, dil, motor, sosyal ve duygusal gelişimlerini ve öz bakım becerilerini desteklemeye yöneliktir. 

Etkinliklerimizde aile katılımlarına yer vermekteyiz. Programlı ve dönüşümlü olarak sınıf veya okul içi etkinlikleri aileler ile birlikte gerçekleştirmekteyiz. Toros ekibi olarak izlemeye, gelişmeye, örnek çalışmalar yapmaya ve ilklere imza atmaya devam edeceğiz.

 

Sosyal Medya