"Eğitimin Ötesinde Yaşamın İçinde"
Takip Edin
Türkçe English
eTwinning/Travel with me

Özel Toros İlkokulu’na iki Avrupa Kalite Etiketi Ödülü

Avrupa’da okullararası işbirliğini ve öğretmen eğitimini yaygınlaştırmayı amaçlayan “e-Twinning” faaliyetine TRAVEL WITH ME adlı Uluslar arası bir  proje ile katılan Özel Toros Koleji, önemli bir başarıya imza attı.

Toros Koleji Uluslar arası Eğitim Projeleri Koordinatörü İngilizce Öğretmeni Esen Sandıraz ve İngilizce Öğretmeni Zeliha Şahin ‘in birlikte yürüttüğü proje, önce Ulusal , daha sonra da  Avrupa  Kalite Etiketi ile ödüllendirildi ve Aralık 2015 tarihinde Antalya’da yapılacak Milli Eğitim Bakanlığı  eTwinning Türkiye Ulusal Çalıştayına  davet edildi.

TRAVEL WITH ME PROJESİ:

Bu proje bir maskotu baz alarak öğrencilerin  hayal güçlerini geliştirmek, geleceğe yönelik düşüncelerini açığa vurmalarını eğlenceli bir hale getirebilmek, öğrencilere  yaşayarak öğrenme fırsatı vermek,  onlara özgüven kazandırabilmek ,  öğretmen/öğrencilerin, Avrupa’nın diğer ülkelerinde  yaşayan meslektaşları /akranları ile okul  ortaklıkları kurarak hem  birlikte ilerleme duygu ve güdülerini geliştirmek  hem de başka yerlerde yaşayan öğretmen ve öğrencileri yakından tanımak ve bu ülkelerin  kültürel özelliklerini öğrencilere tanıtarak Avrupa’daki kültür zenginliği farkındalığını geliştirmek  amacıyla oluşturulmuştur.

Travel With Me projesi kapsamında düzenlenen etkinliklerin :

Pedagojik Yenilikçilik,  Müfredat ile Entegrasyon,  Ortak okullar arasındaki iletişim ve bilgi alışverişi,  Ortak Okullar arasında İşbirliği,  Teknoloji Kullanımı ve  olumlu sonuçlar  kriterlerine uygun olması nedeniyle okulumuz,  Avrupa’da eğitim alanında verilen en prestijli ödüllerden biri olan Avrupa Kalite Etiketini almaya hak kazanmıştır. Bu etiketi almaya hak kazanan okulun  başarılı çalışmaları Avrupa Birliği Eğitim ve Kültür Dairesi tarafından onaylanır ve örnek gösterilir.

 

Travel with me  projesi, ayrıca  26.10.2015 tarihinde Italya da düzenlenen GLOBAL JUNIOR CHALLENCE adlı uluslar arası proje yarışmasında 20 finalist projeden biri oldu ve Roma ‘da yapılan proje tanıtım günlerinde okulumuzu Okulu Müdürü Gülsün Karabıyık ve İngilizce Öğretmeni Esen Sandıraz  temsil etti.

 

 

6.Ulusal eTwinning Konferansı  Antalya

Toros Koleji Uluslararası Eğitim Koordinatörü  Esen Sandıraz ve İngilizce Öğretmeni Zeliha Şahin’in  birlikte yürüttükleri  eTwinning projesi ‘ Travel with me ‘ Avrupa  Kalite Etiketi ile ödüllendirildi ve 17 / 19 Aralık 2015 tarihlerinde Antalya’da yapılan Milli Eğitim Bakanlığı 6. Ulusal eTwinning Konferansına katıldı . Konferans süresince düzenlenen seminerlerde eğitim alan  ve projelerinin tanıtımını yapan Esen Sandıraz ve Zeliha Şahin  okulumuzu başarı ile temsil ettiler.

 

Ulusal Destek Servisi yetkilileri Hülya Bal ve Zehra Sayın standımızı ziyaret ettiler.

 

 

Sosyal Medya