"Eğitimin Ötesinde Yaşamın İçinde"
Takip Edin
Türkçe English
eTwinning İspanya 2017

Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluk olan e-Twinning okul ortaklıkları kapsamında hazırlanan projeler, Avrupa’nın dört bir yanındaki öğretmen ve öğrencilerin birbirleriyle tanışması, kişisel ve mesleki gelişimlerini arttırması ve birbirlerinin kültürlerini öğrenmesi noktasında önemli katkılar sağlıyor.

Bu topluluk kapsamında, 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı başında Özel Toros İlkokulu ve Ortaokulu İspanya’nın Malaga kentindeki C.E.I.P Manuel Frenandez İlkokulu ile işbirliği yaparak Communic-Action projesini birlikte yürütmeye başladı. Proje kapsamında düzenlenen etkinliklerden birisi de İSPANYA EĞİTİM VE KÜLTÜR GEZİSİ idi ve 22 Mart-28 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Okul Müdürü Gülsün Karabıyık, Müdür Yardımcısı Nur Dinç, Uluslararası Projeler Koordinatörü Esen Sandıraz, İngilizce Öğretmeni Levent Bek ve 16 okul öğrencisinin katıldığı gezide ilk durak İspanya Malaga’daki C.E.I.P Manuel Fernandez Okulu oldu.

 

Yöresel giysiler, Flamenko oyunları ve çeşitli hediyeler ile karşılanan okul ekibimiz daha sonra kendileri için düzenlenen yöresel yemekler standına davet edildiler. Öğlenden sonraki etkinlikler okul bahçesinde devam etti. İki ülke öğretmen ve öğrencileri birlikte oyunlar oynadı, şarkılar söyledi ve okul duvarına yapılan “Dostluk Ağacı”na elinin resminin çıktısını ekleyerek ve adını yazarak işbirliği çalışması yaptı.

Etkinliklerin ardından iki ülke öğrencileri sınıflara girerek uluslararası takımlar oluşturdular ve hep birlikte grup çalışması yaptılar.

 

 

Sosyal Medya