"Eğitimin Ötesinde Yaşamın İçinde"
Takip Edin
Türkçe English
Okulumuz

 Özel Toros Koleji Anaokulu Olarak

Misyonumuz

Geleceğimiz olan çocuklarımızın motor, bilişsel, dil, sosyal ve duygusal, gelişim potansiyellerini en üst seviyeye çıkarmak için, “Her çocuk özeldir” anlayışı ile çocukların yaşları, gelişimsel özellikleri, öğrenme hızları, ilgileri, gereksinimleri doğrultusunda örnek bireyler olarak yetişmelerine temel hazırlayan yöntem, teknik ve yaklaşımlarla; paylaşmayı bilen, problem çözebilen, karar verebilen, öğrenmeye meraklı, sorumluluk, yardımlaşma, dayanışma duygusu gelişmiş mutlu, güvenli, sağlıklı, başarılı  toplumda seven,sevilen, kendini özgürce ifade edebilen, özgüveni yüksek, haklarını koruyan ve başkalarının hakkına saygı gösteren,  araştıran,sorgulayan, idealleri ve hedefleri olan kendine, ailesine ve topluma yararlı, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, çağdaş bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Vizyonumuz

Çocukların gelişim düzeylerine ve ihtiyaçlarına uygun, sağlıklı, donanımlı fiziksel ortamlarda, çocukların yaratıcılıklarını destekleyen, çağdaş eğitim programları ile alanında uzman ve işini seven eğitimcilerimizle, Ulusal-uluslararası düzeyde projeler üreten, izlenen, sürekli gelişen, en çok tercih edilen ve okul öncesi eğitim alanında lider bir kurum olmaktır.

Toros’la hep bir adım önde başlamak için; eğitim öğretim yılı başında çocuklarımızın öncelikle hazır bulunuşluk düzeylerinin tespitini yapıyoruz. Sonuçlar doğrultusunda çocuklarımızın potansiyellerini en üst seviyeye çıkarmak için çalışmalar yapmaktayız. Her çocuğun farklı gelişim özelliklerini, bireysel farklılıklarını, ilgi, beceri ve yeteneklerini önemsiyoruz. Çocukların kendi renginde var olması için güvenli ortamlarımızda kendilerini ifade etmelerine olanak sağlıyoruz. 

Sınıf kapılarımız her gün bir çocuğumuzun günün sorusunu sorması ile başlar. Böylece merak yaşamlarının vazgeçilmezi olur. Eğer çocuklarımız merak etmezse bilgiye ulaşamaz ve sadece kendisine aktarılanları ezberler. Ezber bilginin bireyleri yaşamda istenilen yere taşıması mümkün olamaz.

12- 36 ay çocuklarının sadece bakımı için destek olunan bir yer değil, çocuğun tüm gelişim alanlarını destekleyen, onları geleceğe hazırlayan bir kurumuz. Kolaydan zora, yakından uzağa eğlenceli etkinliklerle bireysel ve grup çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca aileleri erken çocukluk eğitimi konusunda bilgilendiren, çocukların yaşama en iyi başlangıcı bizlerle yapmalarını amaçlayan sistemli bir program sürdürmekteyiz.

 

36- 71 ay çocuklarımızın her gün aktif bir şekilde kullanılan günlük eğitim akışı panosunun bölümünde güne başlar ve aynı bölümde günü sonlandırırlar. Günün pusulası olan panoda; kim var, kim yok, bu gün nasılım? ,aylık takvim, hava durumu ve tahmini, sorumluluklar, günü planlama ve değerlendirme, günün yıldızı bölümleri yer almaktadır.

Okul bahçemizde ve her sınıfımızda öğrenme merkezlerimiz bulunmaktadır. Günlük eğitim akışı içerisinde çocuklar planlanmış zaman aralığında ilgi ve istekleri doğrultusunda kendileri için seçim yaparlar ve aktif öğrenmeler gerçekleştirilir. Bu sırada öğretmen rehberliğinde çocukların ilgi ve becerileri takip edilir ve yönlendirilir.

Etkinliklerimiz oyun, fen, Türkçe, matematik, dikkat, değerler, okuma yazmaya hazırlık çalışmaları, drama, kodlama stem, oryantiring, Destination Imagination ve inovasyon çalışmalarından oluşmaktadır. Çocukların ilgi, ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda her ay farklı kavramlar işlenir. Bu çalışma sınıf içi ile sınırlandırılmaz. Okulumuzun tüm bölümlerinde kavramsal çalışmalar gerçekleştirilir.

Aylık planlarımızda sanatçılara ve mucitlere de yer vermekteyiz. Her ay farklı ressam, müzisyen ve mucit seçilir. Eserler ve icatlar etkinliklerle işlenir.

İngilizce, dans, bale, jimnastik, görsel sanatlar, müzik, çocuk yogası, satranç ve yüzme branş öğretmenlerimiz tarafından gerçekleştirmektedir. Branşlar yaş gruplarına göre farklılıklar göstermektedir.
 
YABANCI DİL

DANS BALE JİMNASTİK

Çocuklarımızla eğlenerek bedenini tanıması, hareket biçimlerini keşfetmesi için çeşitli dans-bale-cimnastik aktivitelerini gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca esneklik, ritim eğitimi, spor disiplini, koordinasyon, kas ve dikkat geliştirme çalışmaları yapılmaktadır.

 

 

YOGA

 

GÖRSEL SANATLAR - SERAMİK

Çocuklarımızın duygu ve düşüncelerini resim, heykel, seramik yolu ile ifade edebilecekleri uygun ortamlarda sanatsal faaliyetler gerçekleştirmekteyiz.

 

YÜZME

Yarı olimpik kapalı havuzumuzda yüzme etkinlikleri gerçekleştirmekteyiz.

MÜZİK

Her cisim bir müzik aletidir anlayışı ile ritim, enstrüman müzisyen tanıma, müzik türlerini öğrenme çalışmaları gerçekleştirmekteyiz. Bireysel farklılıklar ortaya çıkararak veli ile işbirliği yapmaktayız.

 

SATRANÇ

Çocuklarımızın gelişim süreçlerine uygun planlama, konsantrasyon, sabır, başarı, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışlar için taşları tanıma, hareketleri öğretme, strateji geliştirme çalışmaları ve turnuva yapmaktayız.

 

Çocuklarımızın doğum günleri Montessori döngüsü ile kutlanmaktadır.

 

 

Çocuklarımız için her objeyi eğitim materyaline dönüştürüyoruz böylece düşük maliyetli malzemelerle yüksek performanslı kazanımlar elde etmekteyiz. 

 

 

 

Aylık bülten ve veli iletişimimiz K12net uygulaması üzerinden gerçekleştirilmektedir.

https://toros.k12net.com/

Ulusal ve uluslar arası projeler yürütülmektedir. e-Twinning okul etiketi almış bulunmaktayız. 

Helsinki üniversitesinin düzenlemiş olduğu starT yarışmasında okulumuz ilk 100 okul arasındadır.

Her dönem sonunda çocuklarımız anne ve babalarına Türkçe ve İngilizce olarak portfolyo sunumlarını gerçekleştirirler.

 

REVİR

 

KÜTÜPHANEMİZ

Okulumuzun faaliyetlerini desteklemek ve bilgi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuştur.  Çocuklarımız aktif olarak öğretmenleri eşliğinde kullanmaktadırlar.

BESLENME

Çocuklarımızın sağlıklı ve dengeli beslenmeleri için yemek menümüz itina ile hijyen ortamlarda hazırlanmakta ve sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olarak yemekhanemizde servis edilmektedir.

OKULLARDA  ORMAN PROJE BAHÇEMİZ

OKUL-HAYVANAT-BOTANİK-OYUN PARKLARIMIZ VE BAHÇELERİMİZ

Doğal yaşamın içinde eğlenerek etkili öğrenmeler gerçekleştriyoruz.

 

Öğretmen ve aile birlikte oluşturduklar çizelge doğrultusunda aile katılımı etkinliklerimizi gerçekleştirmekteyiz.

Okul öncesi dönem bireyin yaşamındaki  en hızlı öğrenme sürecidir. Bu hıza eşlik etmek ve etkili geçmesini sağlamak için eğitim ortamlarımızdaki uyarıcılarımızı güncellemekte, yenilemekteyiz. Bu hızlı dönemde sonuç değil süreç odaklı çalışmalar yapmaktayız. Çocuklarımızın en güzel kazanımları süreci yaşarken gerçekleşmektedir. Biliyoruz ki gömleğin ilk düğmesi yanlış iliklenirse devamda yanlış kaçınılmaz olur. Bu nedenle çocuklarımızın okulumuzda kazandıkları bilgi, beceri, alışkanlık, değer ve davranışlar onlara ileriki yaşamlarında rehberlik yapacak, olumlu kişilik oluşumuna ve akademik başarılarına temel oluşturacaktır.

 

Sosyal Medya