"Eğitimin Ötesinde Yaşamın İçinde"
Takip Edin
Türkçe English
Okulumuz Hakkında

 Mersin’de 1964 yılında Eğitim-Öğretime hizmet vermeye başlayan ‘Özel Toros Okulları’ 2002 yılından bu yana, Tarsus’ta da öğretime hizmet vermektedir. Tarsus’taki okulumuz Ergenekon Mahallesi’nde Kaleburcu mevkiindedir. Okulumuz oldukça geniş bir alana kurulmuş olup; iki binadan oluşmaktadır. Bunlardan ilki ‘Tarsus Özel Toros Anadolu Lisesi’; ikincisi ise ’Tarsus Özel Toros İlköğretim Okulu’ olarak hizmet vermektedir.
  İlköğretim binamızın bünyesinde  öğrencilerimize yönelik, bir diğer öğretim alanımız, anaokulumuzdur.
  Ayrıca okulumuz bünyesinde Fen Bilgisi, Fizik, Biyoloji ve Kimya derslerinde kullanılan donanımlı üç laboratuarımız; kütüphanemiz, İngilizce, bilgisayar,  dersliklerimiz mevcuttur.
  Okul bahçemiz 7000 metre kare bir alan olup, içerisinde üç tane basketbol sahası, voleybol sahası, tenis kortu, halı sahası, botanik ve hayvanat bahçesi yer almaktadır.
  Okulumuz Mersin’de Özel Toros Okullarının üstlendiği vizyonu; yani bilgi çağının gereklerini yerine getiren, çağdaş yöntem ve teknikleri kullanan, bilgiye ulaşma yollarını bilen yerinde ve doğru kararlar verebilen, yapıcı, ileri görüşlü öğrenciler yetiştirme görevini Tarsus’ta da üstlenmiştir.
  Bu amaçla eğitim ve öğretimin yanı sıra okulumuzda sosyal etkinliklere de önem verilmektedir. Anasınıfından başlayarak öğrencilerimiz halkoyunları, jimnastik, drama,  İngilizce, tenis, satranç dersleri almaktadır.
   Sosyal etkinliklerimize ise, öğrencilerimiz ilköğretim öğrenimleri boyunca katılmaktadırlar. Okulumuzda belirli gün ve haftalar kutlamaları dışında, Bilim-Buluş Proje Sergisi, Türkçe ve İngilizce oyunları, il içine ve il dışına düzenlenen geziler, yazar ve şairlerle yapılan söyleyişi ve imza günleri, çocuk ve gençlerle ilgili konferans ve paneller, sosyal ve bedensel becerileri kazandırmayı amaçlayan Ayaş Yaz Okulu ve buna destek amaçlı dil becerilerini geliştirme çalışmaları, görsel sanatlar sergileri gerçekleştirilmektedir.
  Okulumuz güçlü eğitim kadrosuyla, bu kadronun rehberliğinde eğitsel kol ve kulüpleriyle, kişisel gelişim açısından verimli ve etkin sınıf içi rehberlik etkinlikleriyle, mesleki ve eğitsel rehberlik hizmetlerinden en üst düzeyde yararlanılmasını sağlayan rehberlik servisi ile, Atatürkçü, insan haklarına saygılı, kendine güvenen, hoşgörülü, sevgi dolu, ailesini ve ülkesini seven, empati kurabilen, çevreyi ve doğayı koruyabilen, bilimsel düşünebilen, çağdaş bireyler yetiştirmeyi kendisine misyon edinmiştir.

Sosyal Medya