"Eğitimin Ötesinde Yaşamın İçinde"
Takip Edin
Türkçe English
Anaokulu'nda Yaşam
 
 

Beslenme
   Öğrencilerimize dengeli beslenme alışkanlığı kazandırabilmek amacıyla gün içinde sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı verilir. Yemekler uzman diyetisyenler tarafından kalori hesapları yapılarak düzenlenmiş yemek  listesine göre okul mutfağında, hijyenik koşullarda hazırlanır. Oluşturulan aylık listeler düzenli olarak velilere gönderilir

 

Sağlık 

  Öğrencilerin fiziksel ve sağlık durumlarıyla ilgili her türlü bilgi okul tarafından izlenmektedir. Okulumuz gün içinde okulda rahatsızlanan öğrencilere gerekli müdahalede bulunur. Hastalık durumlarında okul yönetimi öğrencilerin velilerine haber verir ve öğrencilerin veli nezaretinde evlerine gönderilmelerini sağlar. Öğrencilerimize velinin bilgisi ve onayı olmadan hiçbir şekilde ilaç verilmez. Öğrencilerin hasta, ateşli, keyifsiz oldukları durumlarda nekahet dönemlerini evde dinlenerek geçirmeleri gerekmektedir. Velilerimizin hastalık durumlarında öğrencileri antibiyotik kullanımının en erken, 3. günü bitiminde ve öğrenci tam anlamıyla iyileştikten sonra okula gönderilmeleri tüm çocuklarımızın hastalıklardan korunmasını sağlayacaktır. Bu konuda hassasiyetinizi önemle rica ediyoruz. İlaç kullanması gereken öğrencilerimizin ilaçlarının üstüne ilaç kullanım etiketlerinin yapıştırılması ve bilgi notu yazılması gerekmektedir. 

 

Ulaşım

  Ulaşım okulumuzun anlaşmış olduğu servislerle sağlanıyor olup servis içerisinde hem yardımcı öğretmen hem de servis hostesiyle birlikte son model arabalarla sağlanmaktadır.

 

Giyim

 Anaokullarımızda giyim konusunda herhangi bir zorunluluk yoktur.

 

Güvenlik
  Okulumuzda öğrencilerimizin güvenliği esastır. Okul güvenliği tarafından okulun giriş-çıkışları ve güvenliği sürekli denetlenir. Güvenlik görevlilerimiz okulumuzun önüne yabancı araç park edilmesine izin vermez. Öğrencilerimiz okul çıkışlarında aksi belirtilmedikçe sadece ailesine teslim edilir. Öğrencilerimiz okul çıkışlarında velisinin yazılı izni olmadan başka kişilerle okulu terk edemezler. Öğrenciyi okuldan anne veya baba dışında bir kimsenin alması durumunda bunun mutlaka sözlü olarak okul müdürüne bildirilmesi gerekmektedir.

Sosyal Medya