"Eğitimin Ötesinde Yaşamın İçinde"
Takip Edin
Türkçe English
Carettas eTwinning Projesi'nden Farkındalık Etkinliği

Carettas eTwinning Projesi'nden Farkındalık Etkinliği (09.04.2022 Cumartesi)

Okulumuz Fen Bilimleri  öğretmeni Selin ATAKAYA, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Ergenç ŞİRİN ve 16 öğrencimiz  "Carettas eTwinning Projesi"nin etkinlikleri kapsamında, türleri gittikçe azalan deniz kaplumbağalarına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Caretta Caretta Şenliğinde görev aldılar. Mersin'deki 10 proje ortağının katkısı ve yabancı ülkelerdeki proje ortaklarının da çevrim içi katılımı ile proje üye öğrencileri proje süresince öğrendiklerini küçük yaş gruplarına birbirinden eğlenceli etkinliklerle aktardılar.

Bu güzel etkinlikte yer alan öğretmenlerimiz  ve okulumuz öğrenci ve velilerimiz hem 12.00'deki açılışa katıldılar hem de kendilerine ait saat diliminde görevlerini en iyi şekilde yerine getirdiler.  

İsmini, proje üye ülkelerinin baş harflerinden oluşturulan TİPS (Türkiye İtaly Portugal Spain) maskotu da bu şenliğe büyük renk kattı.

Ve proje şarkısı... Sözleri ve bestesi ile tamamıyla Carettas Projesi'ne ait bir şarkı. Kocavilayet Ortaokulu Müzik Öğretmeni Esra ERDOĞAN KAYA'nın büyük emeği ile... 

Bu muhteşem organizasyona katkı sağlayan öğretmenimizin ve sevgili öğrencilerimizin emeklerine, yüreklerine sağlık.  Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necmeddin Dinç'e, eTwinning Mersin İl Koordinatörümüz Sayın Bircan Keleş'e, Mersin eTwinning ilçe temsilcilerine, Okul İdarecilerimize, velilerimize, katılan destek veren herkese çok teşekkür ederiz. 

 

Sosyal Medya