Her öğrencinin ilgi ve yeteneği bizim için önemlidir.                    

   

   Öğrencilerin değerlendirilmesinde bireysel gelişmelerini göz önünde bulundurmak ve her öğrenciyi sosyal açıdan kolay arkadaşlıklar kurabilen, sağlıklı ilişkiler geliştiren etkin kişiler haline getirmek, onları kendine güvenen, yaratıcı, sağduyu ve sorumluluk sahibi, düzenli çalışma disiplini kazanmış bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktayız.

 

 

PUZZLE KULÜBÜ,

GİRİŞİMCİLİK KULÜBÜ,

ZEKA OYUNLARI KULÜBÜ

     

Öğrencilerimizi dikkat ve sabır konusunda eğitmektedir.

         
       
         
  TİYATRO DERSLERİ      

 Uzman çalıştırıcı eşliğinde yapılmakta olup öğrenciler çalışmalarını yıl sonunda başarıyla sahnelemektedir.

 

  RESİM ÇALIŞMALARI

  TENİS, FUTSAL, OKUL İÇİ VOLEYBOL VE BASKETBOL TURNUVALARI

 

 

Her Öğrenci Üniversiteye Girmelidir.

Özel Toros Anadolu Lisesi, öğrenci ve velilerin en büyük endişesi olan Yükseköğretim Programlarına giriş ve yerleştirme sınavlarına (YGS-LYS) gereken önemi fazlasıyla vermektedir. Öğrencileri (YGS-LYS) sınavlarında yüksek oranda başarılı olacak şekilde hazırlar.

  Uzun ve emek isteyen bir hazırlık olan (YGS-LYS) çalışanları okulumuzda 9. Sınıftan itibaren başlar,yıl içerisinde ara sınıflara 4 haftada bir; 12. Sınıflara haftada bir deneme sınavları yapılır.bu deneme sınav  sonuçlarına göre öğrenci kendi ilerlemesini ve eksiklerini görür, çalışmalarını buna göre yön verir. Her konu bitiminden sonra öğrencilere konu tekrar tarama testleri verilir, öğrencinin öğrenmesi test edilir. Var olan konu eksiklikleri etütlerle kapatılır.

  Okulumuz hiçbir şeyi tesadüfe bırakmayan akademik kadrosuyla her öğretim yılında yeni başarılara imza atmaya hazırlanır. OKUL KİMLİĞİNİ KAYBETMEDEN öğretmenlerle MEB müfredatını uygularken bir yandan da sınava yönelik konu anlatımlarıyla da destekleyerek öğrencilerimizi başarıya ulaştırmaktayız. Geçmişi başarılarla dolu olan kurumumuz yeni sisteme de her anlamda hazırdır.  

 
 
Her Öğrenci Bir Bireydir

 

 *  Her öğrencinin onu tek ve benzersiz yapan kendine özgü ihtiyaçları, özellikleri, tutum ve davranışları vardır. Biz Özel Toros Anadolu Lisesi olarak, her öğrencinin başarılı olabileceğine inanıyoruz.

 *   Başarının öğrenciyi takip etmek olduğunu biliyoruz.

* Öğrencinin, sadece öğretmenin aktardığı bilgileri öğrenmeyen çalışan biri olarak algılanması hatalıdır.İlgi, yetenek, motivasyon, bireyin içinde bulunduğu duygusal durum, gelişim düzeyleri, ders çalışma alışkanlıkları öğrenmeyi dolayısıyla başarıyı etkiler.

Özel Toros Anadolu Lisesi akademik başarıda öğrenciyi tüm yönleriyle incelemeye çalışır