OKULUMUZ

 

 

Özel Toros Koleji Anaokulu Olarak

Misyonumuz

   Geleceğimiz olan çocuklarımızın motor, bilişsel, dil, sosyal ve duygusal, gelişim potansiyellerini en üst seviyeye çıkarmak için, “Her çocuk özeldir” anlayışı ile çocukların yaşları, gelişimsel özellikleri, öğrenme hızları, ilgileri, gereksinimleri doğrultusunda örnek bireyler olarak yetişmelerine temel hazırlayan yöntem, teknik ve yaklaşımlarla; paylaşmayı bilen, problem çözebilen, karar verebilen, öğrenmeye meraklı, sorumluluk, yardımlaşma, dayanışma duygusu gelişmiş mutlu, güvenli, sağlıklı, başarılı  toplumda seven,sevilen, kendini özgürce ifade edebilen, özgüveni yüksek, haklarını koruyan ve başkalarının hakkına saygı gösteren,  araştıran,sorgulayan, idealleri ve hedefleri olan kendine, ailesine ve topluma yararlı, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, çağdaş bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

 

Vizyonumuz

 Çocukların gelişim düzeylerine ve ihtiyaçlarına uygun, sağlıklı, donanımlı fiziksel ortamlarda, çocukların yaratıcılıklarını destekleyen, çağdaş eğitim programları ile alanında uzman ve işini seven eğitimcilerimizle, Ulusal-uluslararası düzeyde projeler üreten, izlenen, sürekli gelişen, en çok tercih edilen ve okul öncesi eğitim alanında lider bir kurum olmaktır.

 

EĞİTİM ORTAMLARIMIZ    

 

KREŞ

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

ANAOKULU

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

BRANŞLARIMIZ
 

 

YABANCI DİL

 
 
 
 
 
GÖRSEL SANATLAR - SERAMİK
 

  Çocuklarımızın duygu ve düşüncelerini resim, heykel, seramik yolu ile ifade edebilecekleri uygun ortamlarda sanatsal faaliyetler gerçekleştirmekteyiz.

 

 

DANS BALE CİMNASTİK

  Çocuklarımızla eğlenerek bedenini tanıması, hareket biçimlerini keşfetmesi için çeşitli dans-bale-cimnastik aktivitelerini gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca esneklik, ritim eğitimi, spor disiplini, koordinasyon, kas ve dikkat geliştirme çalışmaları yapılmaktadır.

 
 
 
 

YOGA

 

 

YÜZME

Yarı olimpik kapalı havuzumuzda yüzme etkinlikleri gerçekleştirmekteyiz.

 

 

 

MÜZİK

  Her cisim bir müzik aletidir anlayışı ile ritim, enstrüman müzisyen tanıma, müzik türlerini öğrenme çalışmaları gerçekleştirmekteyiz. Bireysel farklılıklar ortaya çıkararak veli ile işbirliği yapmaktayız.

 

 

 

SATRANÇ

  Çocuklarımızın gelişim süreçlerine uygun planlama, konsantrasyon, sabır, başarı, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışlar için taşları tanıma, hareketleri öğretme, strateji geliştirme çalışmaları ve turnuva yapmaktayız.

 

REVİR
 
 

KÜTÜPHANEMİZ

 Okulumuzun faaliyetlerini desteklemek ve bilgi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuştur.  Çocuklarımız aktif olarak öğretmenleri eşliğinde kullanmaktadırlar.

 
 
 

BESLENME

 Çocuklarımızın sağlıklı ve dengeli beslenmeleri için yemek menümüz itina ile hijyen ortamlarda hazırlanmakta ve sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olarak yemekhanemizde servis edilmektedir.

 
 

OKUL-HAYVANAT-BOTANİK-OYUN PARKLARIMIZ VE BAHÇELERİMİZ

Doğal yaşamın içinde eğlenerek etkili öğrenmeler gerçekleştriyoruz.