MÜZİK 

 

 

MÜZİK ZÜMRESİ OLARAK   


   İlk hedefimiz; öğrencilerimizin müzik dersini sevmeleri, bu derste eğlenerek, rahatlayarak, dinlenerek ve keyif alarak öğrenmeleridir. Derslerimizde melodika, nota eğitimine ve koroya ağırlık veriyoruz.İlkokul 2. sınıftan itibaren melodika eğitimi vermeye başlıyoruz. Melodikayı tercih etmemizdeki nedenlerden biri piyanoya benzer olması,tuşların ve isimlerinin piyano ile aynı olması ve öğrencilerimizin öğrendikleri her şarkıyı piyanoya aktararak rahatlıkla çalabilecek olmasıdır. Melodikayı tercih etmemizdeki diğer bir neden ise melodikanın tuşlu bir enstrüman olması ve her öğrencinin telli, yaylı ya da üflemeli bir enstrümana nazaran tuşlu enstrümanları daha çabuk ve daha kolay öğrenebiliyor olmasıdır.

  1.SINIF OKUMA BAYRAMI
 1. sınıf öğrencilerimizle müzik derslerimizde eğlenerek öğrenmeyi amaçlıyoruz. Seviyelerine uygun şarkılar ve oyunlarla derslerimizi işliyoruz. Okuma bayramı için koro çalışmaları yapıyoruz.Ritim kulağı ve ritim duygusu iyi olan öğrencilerimizle davul ve ritim çalışmaları yapıyoruz.


  KORO
 İlkokul ve ortaokul korosu olarak iki ayrı okul koromuz var, öğrencilerimizle koro çalışmalarında egzersizler yaparak öğrencilerimizin diyafram nefesini doğru şekilde almalarını ve doğru kullanmalarını öğretmeye çalışıyoruz. Yapılan belirli günler ve haftalar için ya da kutlanacak diğer etkinlikler için repertuvar geliştiriyoruz. Ayrıca okul korolarımızla Mersin`de ve Ankara`da düzenlenen korolar festivallerine katılarak performans sergiliyoruz. Ankara Türkiye Polifonik Korolar Festivalinden aldığımız ödüller:

*Çalgı Eşlikli Yapıt Yorumlamada Başarı Ödülü (2013)
*Yapıtı Yorumlamada Koro-Şef Uyumu Başarı Ödülü (2014)
*Sahne Hakimiyeti,Koro Disiplini ve Görünümde Başarı Ödülü (2015)
    
  BANDO
 İlkokul 4.sınıftan başlayarak ritim duygusu ve ritim kulağı iyi olan öğrencilerimizle bando çalışmaları yaparak etkinliklerimize hazırlanıyoruz. Öğrencilerimizde var olan ritim duygunu geliştirecek ve birlikte hareket ederek ritim atmayı sağlayacak, bando disiplinini ve düzenini öğrenebilecek çalışmalar yapıyoruz.

   ORKESTRA
 Gitar, keman ve bateri çalabilen öğrencilerimizden oluşturduğumuz okul orkestramızla da çalışmalar yapmakta ve çeşitli etkinliklerde görev almaktayız.