JMUN 2017
 
 

 JMUN 11 – 14 yaş arası ortaokul öğrencilerimizin  Birleşmiş Milletlere üye ülkeleri ilgilendiren politik ve ekonomik konular hakkında  tartıştıkları, çözüm ürettikleri aynı zamanda, Birleşmiş Milletlerin  işleyişini öğrendikleri bir çalışmadır. Birleşmiş Milletlerin resmi tarzına sadık kalınarak yürütülen çalışma sayesinde katılımcılar, parlamento usulüne göre müzakere ve münazara yöntemini öğrenirler. Konferansta kararların hazırlanması, tüm lobi faaliyetleri ve tartışmalar sadece İngilizce yapılmaktadır.

 Okulumuzda 5- 6- 7 ve 8. Sınıf öğrencilerimizden oluşan JMUN takımı, her yıl yurt içinde yapılan konferanslara katılmaktadır.Bu yıl da  24-26 Şubat tarihin de BLIS (Bilkent Labarotory International School ) da düzenlenen konferansa

5. sınıflardan Şiar Kulu , Su Derin Üstündağ

6. sınıflardan Deniz Acar , Umut Ela Bozkurt , Emre Ayan , Lale Tavukçu , Ayda Aytimur , Yiğit Alp Yamaç

7. sınıflardan İzem Üzdiyen ,Büşra Dündar ,Defne Köroğlu

8.sınıflardan Alyysa Gündoğan 

  katılmışlar ve okulumuzu en iyi şekilde temsil etmişlerdir.

 

JMUN Kulübü Öğretmenleri

Funda Aznik        Corinne Dearden         Ayselin Yalı 

 

JMUN 2016
 
 

  JMUN (Junior Model United Nations- Junior Model Birleşmiş Milletler)  tüm dünyada yapılan sayılı “junior” konferanslardan biridir.

  JMUN her yıl  11 – 14 yaş arası ortaokul öğrencileri için düzenlenen ve Birleşmiş Milletler’in çalışmalarını simülasyon yoluyla öğretmeyi amaçlayan iki-üç günlük bir konferanstır. Katılımcılar etkinlik öncesinde Birleşmiş Milletler’in çalışması ile ilgili hazırlık yaparak, dünya ülkelerinin sorunlarını tartışarak, Birleşmiş Milletlerin nasıl çalıştığını yaşayarak öğrenirler.

  Konferansa katılan okulların öğrencileri, bir BM üyesi ülkeyi temsil eder ve okulları için belirlenen ülkenin görüşleri çerçevesinde BM komitelerindeki çalışmaların ve BM Genel Kurulu’nun simülasyonunu gerçekleştirirler.

  Okulumuzdan 8. sınıf öğrencilerinden   Deniz Ali Aznik , 7.  Sınıf öğrencilerinden Cemre Eylül Güner , Simay Kahveci , Onur Onaç ve 6.  Sınıf öğrencilerinden Defne Köroğlu “ Japonya “ adına , 7 . sınıflardan Beste Tezcan , Zeynep Katerina Oyan , Alyssa Gündoğan , İpek Küçükkara , Dilay Özalp ve Onur Onaç “ İsviçre “ adına sunumlarını yaptılar ve  yıl 19-21 Şubat tarihlerinde Bilkent Koleji Okulları Beytepe yerleşkesinin ev sahipliğini yaptığı Junior Model United Nations- Junior Model Birleşmiş Milletler konferanslarında okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir. Hem öğrencilerimizi hem de Danışman öğretmenlerimiz JMUN Koordinatörü “ James Lee Patton”, Sosyal Bilgiler Zümre Başkanı “ Hüseyin Kara “ ve Yabancı Diller Zümre Başkanı Funda AZNİK’i da bu başarılarından dolayı tebrik ederiz .