DESTINATION IMAGINATION NEDİR ?  

 Dünyada 40 farklı ülkede temsilcilikleri bulunan, kar amacı gütmeyen, dünyanın en büyük yenicilik, takım çalışması ve çözüm geliştirme organizasyonudur. Destination Imagination (DI) organizasyonu kapsamında, katılımcı ülke temsilcilikleri tarafından her yıl etkinlikler düzenlenmektedir.

ORGANİZASYONUN AMACI

 Destination Imagination , çocukların hayatları boyunca kullanabilecekleri becerilerin geliştirmesinde fayda sağlar. Takımlar altı kategoriden istediklerini seçerek tüm takımlarla çözümlerini paylaşacakları DI etkinliğine hazırlanırlar. İlköğretim birinci seviye (ilkokul), ilköğretim ikinci seviye(ortaokul) ve lise seviyelerine göre ayrılan takımlar, dışarıdan yardım almadan kendi özgün, yenilikçi ve yaratıcı çözümlerini eğlenceli ve teatral bir sunuma dönüştürürler. Çocuklar, bu süreç boyunca yardımlaşma ve karşılıklı saygı ilkeleri çerçevesinde 21. yy becerileri olan hızlı ve yaratıcı düşünme, karar verme, risk alma, proje ve zaman yönetimi, problem çözme, takım çalışması ve özgüven geliştirme gibi çok önemli becerileri güvenli ve eğlenceli bir ortamda keşfetme ve geliştirme imkanı bulurlar.

 Görevler teknik, bilimsel, güzel sanatlar, doğaçlama, yapısal ve sosyal sorumluluk olmak üzere altı farklı kategoride hazırlanır.

 DI Turk-Hayal Gücüne Yolculuk Derneği tarafından düzenlenen Yenilikçi Problem Çözme Etkinliği, Türkiye’nin çeşitli illerinden okul takımlarının katılımıyla Kuşadası Efes Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilir.

Sosyal Medya'da Biz