TOROS KOLEJİNDE SPOR VE SPORTİF ETKİNLİKLER

 

  Eğitim hayatında 53 yılı geride bırakan Özel Toros Okulları Mersin'de spor denilince akla ilk gelen kurumdur. Kısaca geriye bakarsak basketbolda Türkiye şampiyonluğu kazanmış ve 12 dev adam kaptanı Ömer ONAN'ı yetiştirmiş bir kurum olmanın gururunu yaşıyoruz.Bunun yanında Mersin'in çok değerli antrenörlerinden rahmetli Avni NART 'la çalışmış olmanın da onurunu yaşıyoruz.

  Milli takıma ve 12 dev adama Ömer ONAN'dan sonra 2016 yılında yeni bir yıldız adayı olan 1998 doğumlu Alp KARAHAN da dahil olmuştur.Toros Okullarından İzmir Karşıyaka Basketbol A Takımına transfer olan Alp şampiyonlar liginde oynayan en genç Türk oyuncularından biri olmuştur.

  Voleybol geçmişimiz de  üstün derecelerle ve yetiştirdiğimiz milli oyuncularla dolu.2007 yılında yapılan mini voleybol etkinliğinde Türkiye'nin zirvesine oturmuş takımımız ve daha sonrasında 2008-2009-2011 yıllarında ve son olarak da geçen sene Türkiye 2.liği ödülünü alan kız voleybol takımlarımız okulumuzun adını başarıyla duyurmuşlardır. Takım oyuncularından Selmin KARAHAN Mersin'in ilk milli voleybolcusu olma onurunu bize yaşatmıştır. 

  Okulumuz yedinci sınıf öğrencilerimizden Sıla ÇAĞLAR satranç branşın da hem Türkiye hem de Avrupa şampiyonu olarak bizleri gururlandırmıştır. 

  Okulumuz sekizinci sınıf öğrencilerinden Emre YAĞMUR trambolin dalında Türkiye birinciliği Avrupa ikinciliği ve Dünya dördüncülüğü ödüllerini alarak bizi gururlandırmıştır.

  Bunun dışında sayılamayacak kadar çok Türkiye derecelerine sahip bir kurumdur Toros Koleji. Ve günümüzde de yeni yıldızları yetiştirmek için deneyimli kadrolarımızla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.
Toros Sport Centerdaki spor salonumuz dans ve ritmik jimnastik salonumuzun eğitim öğretim yılı başında faaliyete geçmesiyle öğrencilerimizin  beden eğitimi derslerimizde daha fazla alanlarda ders yapmalarını ,spor sahalarından daha çok faydalanmalarını sağlamıştır.

  2017 Mart ayından itibaren faaliyete girecek olan Toros Sport Center daki kapalı yüzme havuzundan her çocuğumuz beden eğitimi derslerinde istifade edebileceklerdir. Çocuklarımız yarı olimpik yüzme havuzunda yüzmenin keyfine varacaktır. Yüzme bilmeyen çocuklarımız okul sonrasında veya hafta sonu düzenlenecek olan yüzme kurslarıyla en sağlıklı ve etkili şekilde yüzme öğrenebileceklerdir.

  Velilerimiz TOROS SPORT CENTER`da üyelik sistemiyle sauna , hamam , buhar odası , fitnees ve yüzme havuzundan yararlanabileceklerdir. 

  ÖZEL TOROS OKULLARINDA spor vazgeçilmez bir unsurdur.   Bol spor aktiviteli günler diliyoruz.