2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı

1. Sınıflarımızı Okutacak Öğretmenlerimiz

 

HATİCE GÜLŞEN

      İskenderun’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İskenderun’da tamamladı. Antakya Mustafa Kemal Üniversitesinden sınıf öğretmeni olarak mezun oldu. Kars ilinin Iğdır ilçesinde ilk görevini yaptıktan sonra; Hatay’ın Yayla Dağı, Kahramanmaraş’ın Afşin ilçelerinde çalıştı.

         Mersin Aliye Pozcu İlköğretim Okulundan 2004 yılında emekli oldu. 2006 yılında Özel Toros İlkokulunda çalışmaya başladı. Öğretmenimiz hâlen Özel Toros İlkokulunda sınıf öğretmeni olarak görevine devam ediyor.

           Evli ve bir kız,bir erkek olmak üzere iki çocuk annesidir.

 

SAİT İRGİN

       Kahramanmaraş’ta doğdu. Kahramanmaraş Eğitim Enstitüsünden mezun oldu. 1979 yılında göreve başladı. Erzurum, Kayseri, Aksaray ve Mersin’de yirmi yedi yıl boyunca devlet okullarında çalıştı. Yirmi yedi yılın on yılında idarecilik yaptı.

        2006 yılında emekliye ayrıldı. Aynı yıl Özel Toros İlkokulunda ailesine katıldı. On üç yıldır okulumuzda görev yapmakta olan öğretmenimiz evli ve üç çocuk babasıdır.

 

EMEL TURAN

          Mersin ‘de dünyaya geldi. Çukurova Üniversitesi Hatay Eğitim Fakültesinden 1986 yılında mezun oldu.

      Kastamonu’da iki yıl görev yaptıktan sonra Mersin’e geldi. Gazipaşa İlköğretim Okulundan 2014 yılında emekli oldu Aynı yıl Özel  Toros İlkokulunda çalışmaya başladı. Ek branşları resim öğretmenliği, zihinsel engelliler öğretmenliği ve yeni mezun olduğu fen bilgisi öğretmenliğidir. Ayrıca şu anda Açık Öğretim Fakültesi Turizm ve Otelcilik Bölümünde okumaktadır.

         Üç çocuğu olan öğretmenimiz hâlen Özel Toros İlkokulunda öğretmenlik yapmaktadır.

 

ZUHAL BOZKAYA

      Tarsus’ta doğdu, ilk ve ortaöğrenimini Tarsus’ta tamamladıktan sonra Adana Öğretmen Okulundan mezun oldu. Eskişehir Anadolu Üniversitesinde lisansını tamamladı. Öğretmenliğinin ilk yıllarında Tarsus’ta görev yaptı. Daha sonra Mersin’de göreve başladı. Aliye Pozcu İlkokuluna “Müdür Yardımcısı” olarak atandı, iki yıl çalıştıktan sonra sınıf öğretmenliğine devam etti. Burada uzun süre çalıştı.

     2014 yılında emekli oldu. Aynı yıl Özel Toros İlkokulunda çalışmaya başladı. Öğretmenimiz hâlen Özel Toros İlkokulunda sınıf öğretmeni olarak görevine devam ediyor.

      Evli olan öğretmenimiz iki erkek ve bir kız çocuk annesidir.