2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı

1. Sınıflarımızı Okutacak Öğretmenlerimiz

 

OĞUZ BİNGÖL

            Malatya'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Malatya'da tamamladıktan sonra, Tokat Öğretmen Okulundan mezun oldu. Eskişehir Anadolu Üniversitesinde lisansını tamamladı. Otuz üç yıl boyunca yurdun farklı bölgelerinde öğretmenlik yaptı. Güzel sanatlarla ilgili çalışmaları vardır. Kitap okumak ve bilimsel araştırmalar eğitim anlayışının temelini oluşturur.

            2010 yılında Mersin Barbaros İlkokulundan emekli oldu. Aynı yıl Özel Toros İlkokulunda çalışmaya başladı. Öğretmenimiz hâlen Özel Toros Okullarında sınıf öğretmeni olarak görevine devam ediyor.

Evli olan öğretmenimiz bir çocuk babasıdır.

 

SERAP MECİT

            Malatya`nın   Darende ilçesinde doğdu. Babasının görevi nedeniyle ilkokul 1,2 ve 3. sınıfları değişik yerlerde okudu.   4. ve 5. sınıfı Mersin Sabiha Çiftçi İlkokulunda okudu. Ortaokul ve liseyi Mersin Gazi Lisesinde okudu. 9 Eylül Üniversitesi, Demirci Eğitim Yüksekokulundan 1987 yılında mezun oldu. Aynı yıl Gümüşhane`nin  Şiran ilçesi Gökçeler köyünde göreve başladı.

            1989 yılında Mersin’de Demirhisar İlkokulunda, Buluklu İlkokulunda, Mezun olduğu Sabiha Çiftçi İlköğretim Okulunda, Çankaya İlköğretim Okulunda görev yaptı. 1999`da Anadolu Üniversitesi Türkçe Bölümünü bitirdi. 2001 yılında uzman öğretmenlik unvanını aldı. Eğitimle ilgili eğitimlere katılıp sertifikalar aldı. 2012 yılında Müfide İlhan İlkokuluna tayin oldu. 2014 yılında emekli oldu. Aynı yıl Özel Toros İlkokulunda göreve başladı.

Evli olan öğretmenimiz, iki erkek ve bir kız çocuk annesidir.

 

MERAL ERSOYOĞLU

            Mersin Silifke’de doğdu. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunudur. Sınıf öğretmenliği bölümünde okurken yan branş olarak matematik eğitimi aldı. 12 yıl çeşitli devlet okullarında çalıştı. İlk görev yeri Konya`dır. Daha sonra Mersin`de Vali Şenol Engin İlköğretim Okulunda, Pirireis İlköğretim Okulunda ve Barbaros İlköğretim Okulunda sınıf öğretmeni olarak görev yaptı.

            Mesleği ile ilgili çok sayıda kurs ve seminere katıldı. Özel ilgisi doğrultusunda zihinsel engelliler eğitimiyle ilgili seminerlere katıldı. Bunların yanı sıra halk oyunları usta öğreticisidir.

            Öğretmenimiz 2010 yılından bu yana Özel Toros Okullarında göreve devam etmektedir.

 

EROL ODABAŞI

          Konya’nın Ereğli ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Konya’nın Ereğli ilçesi İvriz Öğretmen Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Denizli Eğitim Yüksek Okulunda tamamladı. 

         İlk görev yeri Niğde’dir. Sivas’ta da çalıştıktan sonra Mersin'e atandı.  2014 yılında Mersin Doktor Kamil Tarhan İlköğretim Okulundan emekli oldu. Yine aynı yıl Özel Toros İlkokulunda çalışma hayatına başladı. Hâlen Özel Toros Okullarında görevine devam etmektedir.

       Spor yapmayı, kitap okumayı çok seven Erol Odabaşı, Özel Toros Kolejinde son üç yıldır eTwinning projeleri yapmaktadır. Bu yıl kurucusu olduğu "O'nun İzinde" ulusal ve "Save The Planet" uluslararası eTwinning projeleri yapmaktadır. 

            Evli olan öğretmenimiz Ezgi ve Sıla adında iki kız çocuğu babasıdır.

 

SEVİL ÖZHAN

            Osmaniye`de ordu mensubu bir babanın üç kızından biri olarak dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimi tamamladıktan sonra, Ankara Üniversitesinden mezun oldu. Çukurova Üniversitesinden öğretmenlik formasyon belgesini alarak göreve başladı.

Adana ve Mersin`de görev yaptı. 17 yıllık sınıf öğretmenliğinin yanı sıra Mersin RAM otistik çocuklar ve cam çocuklarla 7 yıl çalıştı. Hâlen sınıf öğretmeni olarak görev yapmakta. İngilizce okuryazarıdır. 21.yy bilişim teknolojilerini derslerinde uygulamayı seviyor.

            Evli olan öğretmenimizin İçel Anadolu Lisesinde okuyan 17 yaşında bir oğlu var.