Destination Imagination Semineri - Toros Okulları`nda Düzenlendi

11 Kası 2017

 

DI Türkiye Direktörü ve  Hayal Gücüne Yolculuk Derneği yönetim kurulu Başkanı  Jülide GENCER ve takım sorumlusu Mentor Sibel TANRIVERDİ CANBAZ`ın Destination Imagination Eğitim programı bilgilendirme sunumuna, Mersin Toros Koleji, 25-11-2017 Cumartesi günü, ev sahipliği yaptı.

Destination Imagination, çocukların günlük hayatlarında karşılaşabilecekleri basitten karmaşığa her türlü problemin çözümünde yaratıcılıklarını kullanmayı ve yaratıcı düşünceyi hedefleyen, uluslararası alanda yaygın bir organizasyondur. Destination Imagination’ın (DI) organizasyonu kapsamında, katılımcı ülke temsilcilikleri tarafından her yıl etkinlikler düzenlenmektedir.

Destination Imagination , çocuklara hayatları boyunca kullanabilecekleri becerileri geliştirmesinde fayda sağlar. Takımlar altı kategoriden istediklerini seçerek tüm takımlarla çözümlerini paylaşacakları DI etkinliğine hazırlanırlar. Dışarıdan yardım almadan özgün, yenilikçi ve yaratıcı çözümlerini eğlenceli ve teatral bir sunuma dönüştürüren çocuklar, bu süreç boyunca, yardımlaşma ve karşılıklı saygı ilkeleri çerçevesinde, hızlı düşünme, karar verme, zaman yönetimi, problem çözme, takım çalışması gibi çok önemli becerileri güvenli ve eğlenceli bir ortamda keşfetme ve geliştirme imkanı bulurlar.

Ülkemizde, DI Türk- Hayal Gücüne Yolculuk Derneği tarafından düzenlenen Yenilikçi Problem Çözme Etkinliği, her yıl Türkiye’nin çeşitli illerinden okul takımlarının katılımıyla Kuşadası Efes Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilir.

Teknik, Bilimsel, Güzel Sanatlar, Doğaçlama, Yapısal ve Sosyal Sorumluluk olmak üzere altı farklı kategoride düzenlenen turnuva sonucunda, başarı gösteren takımlar, Amerika’da, düzenlenen Dünya Finallerinde ülkemizi temsil etmeye hak kazanır. 

 
 

Fotoğraf Devamı